ICF

 

Novinky

Připojte se ke slavnostnímu zahájení oslav 25/15 

Srdečně Vás zveme na online slavnostní zahájení oslav 25/15, kulatých výročí ICF a ICF ČR, v pátek 6. listopadu od 18:00.

Srdečně Vás zveme na online slavnostní zahájení oslav 25/15 v pátek 6. listopadu od 18:00.

Těšíme se, že Vám představíme strategii organizace pro aktuální období, zbrusu nové webové stránky a další program oslav 25/15, které budou pokračovat až do ledna 2021. Chybět nebude ani virtuální přípitek a společná aktivita.

Připojte se k nám a oslavme společně kulatá výročí ICF a ICF ČR - registrujte se ZDENominace Pro bono koučinku pro azylové domy do Cen SDGs 

ICF ČR naplňuje Cíle udržitelného rozvoje OSN měnící Česko a svět k lepšímu.

Jedním z našich společensky odpovědných projektů je Pro bono koučink pro azylové domy a domy na půli cesty, který realizujeme od roku 2017 ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem. Projekt je jedním z letošních nominovaných projektů do Cen SDGs Asociace společenské odpovědnosti.

V projektu, který vede naše členka a koučka Zuzana Treglerová, poskytují kouči
zaměstnancům profesionální koučink bez nároku na honorář, podporují jejich týmový a
osobnostní růst a zprostředkovávají jim kvalitní vzdělání, které by si jinak z finančních
důvodů nemohli dovolit. Díky dosahování stanovených cílů zaměstnanců a zlepšování
sociální služby dochází i ke zlepšování kvality života samotných klientů - matek s dětmi.

V prvních 2 ročnících podpořili naši kouči zaměstnance 6 azylových domů profesionálním
koučinkem v pro bono hodnotě 400 tisíc korun.

Sami zaměstnanci azylových domů hodnotí, že díky účasti v projektu pociťují zlepšení v:
▶ manažerských dovednostech,
▶ delegování,
▶  koordinaci,
▶  prioritizaci činností,
▶  správném rozvržení a využívání času,
▶  plánování,
▶  komunikaci,
▶  asertivitě,
▶  empatii,
▶  efektivitě zpracování interních metodik ad.Mezinárodní týden koučování 2020 


International Coaching Week je týden zaměřený na propagaci profesionálního koučování. Cílem tohoto týdne je přiblížit široké veřejnosti profesionální koučink, jeho využití v různých oblastech osobního i profesního života. Každoročně jej vyhlašuje Mezinárodní federace koučů (ICF), v České republice je organizován ICF ČR.

Profesionální kouči z celého světa nabízejí v tomto jedinečném týdnu své aktivity bez nároku na honorář, propagují filozofii a přínosy koučování podle standardů ICF, opírají se o etický kodex, celosvětově platný pro profesionální kouče. Využijte i vy jednu z akcí pořádaných v týdnu 4. - 10. května 2020. Nabídka akcí se stále rozšiřuje spolu s počtem zapojených koučů. Sledujte průběžně kalendář akcí a rezervujte si své termíny. Zapojte se do celosvětového průzkumu koučování ICF Global! 

Zapojte se do celosvětového průzkumu koučování ICF Global!
Vyplňte dotazník na 
www.CoachingSurvey2019.com a sdílejte link se všemi kouči a manažery/lídry využívajícími koučovací dovednosti, které znáte. 
Každá země, která dosáhne 100 vyplněných dotazníků, získá k dispozici místně specifické údaje. Vyplnění dotazníku zabere jen 15 minut a pomůže nám získat užitečná data.
Jsme již blízko, je nás přes 80! ICW 2019 odstartovali koučové z nejlepších škol v Brně 

Osvětu profesionálního koučování odstartovali v pondělí 29. 4. v Brně zástupci Mezinárodní koučovací federace ICF ČR, která sdružuje profesionální kouče. Česká pobočka se tak připojila k ICF Global, která ve stejný den zahájila svátek koučování po celém světě. „Cílem Mezinárodního týdne koučování ICW 2019 je přiblížit široké veřejnosti profesionální koučink a to, jak výrazný posun může vnést do života každého,“ vysvětlila prezidentka ICF ČR Soňa Staňková, ACC.

Organizátoři upřesnili, že v týdnu od 13. do 19. 5. 2019 poskytne 40 profesionálních koučů, kteří se k akci připojili, koučovací ochutnávky, setkání a workshopy na více než 50 akcích pořádaných v 10 regionech České republiky. „Bez nároku na honorář seznamují veřejnost s filozofií a přínosy koučování podle standardů ICF, a hlavně upozorňují na rozdíly mezi profesionálním koučováním a tím, co se za koučování často vydává,“ dodala za organizační tým Radka Pinkavová Jirkovská, ACC. Upřesnila, že část těchto akcí je pouze pro partnery ICW, část je otevřena široké veřejnosti. Obecně prospěšné společnosti, univerzity, střední školy a další instituce i firmy z celé České republiky mají možnost uspořádat ukázkovou koučovací akci pro své klienty nebo pro zaměstnance ve svých prostorách.

Mezinárodní týden koučování vyhlašuje každoročně ICF Global, v Česku jej pořádá profesní organizace koučů ICF ČR pod názvem ICW 2019. Akce se koná pod záštitou Hospodářské komory České republiky a partnery jsou společnosti, které u nás podporují koučovací kulturu. Hlavním partnerem se letos stala společnost Coca-Cola HBC Česko a Slovensko a mezi hlavními podporujícími je opět Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR, v jejíž pobočce v Brně workshopem pro zaměstnance Mezinárodní týden koučování začal. Na popularizaci profesionálního koučování spolupracuje Český rozhlas.

Všeobecná zdravotní pojišťovna služby koučů a interní workshopy zaměřené na osvětu koučování a koučovacího způsobu řízení lidí tentokrát nabídne především svým juniorním manažerům, kteří jsou z 92 % rekrutováni zevnitř firmy. Do akcí se zapojují rovněž zaměstnanci v projektu nástupnictví připravovaní na manažerskou pozici. „Tímto způsobem podporujeme směr řízení lidí zaměřený na důvěru v potenciál pracovníků, jejich rozvoj a otevřenou komunikaci. Šířit informace o podstatě a smyslu koučování nejen uvnitř firmy je důležité. VZP účastí v mezinárodním týdnu koučování potvrzuje, že patří mezi zaměstnavatele, kteří si svých zaměstnanců váží a podporují je v profesním i osobním rozvoji,“ uvedla Alena Zímová, specialistka strategie a rozvoje lidí ve VZP.

Koučovací zóny v rámci Mezinárodního týdne koučování jsou organizované i v TV Nova, kde již několik let dávají zaměstnancům této televize prostor, aby si na vlastní kůži vyzkoušeli profesionální ICF koučování. „Dovedou si tak lépe představit, jakým procesem procházejí manažeři v rámci svého osobního rozvoje, co zažívají a proč se pak mění jejich chování k týmu. Na kouče, které kolegům v rámci ICW nabízíme, máme skvělou zpětnou vazbu, jsou profesionální, etičtí a dokážou pomoci koučovanému změnit pohled na situaci, která se mu před koučinkem zdála neřešitelná,“ uvedla specialistka rozvoje a interní komunikace TV NOVA s.r.o. Kateřina Coubalová.

Zdenka Hanyšová Celá, ACC,
e-mail: zdenka.hanysova@coachfederation.cz tel. 777 348 529Mezinárodní týden koučování ICW 2019 

Týden zaměřený na propagaci profesionálního koučování se letos můžete těšit v týdnu od 13. do 19. května 2019. Cílem International Coaching Week je přiblížit široké veřejnosti profesionální koučink a ukázat, jak výrazný posun může vnést do života každého z nás. Profesionální kouči z celého světa nabízejí v tomto Týdnu své aktivity bez nároku na honorář, propagují filozofii a přínosy koučování podle standardů ICF a seznamují veřejnost s rozdíly mezi profesionálním koučováním a tím, co se za koučování často vydává.
Během Mezinárodního týdne koučování má každý možnost zažít účinek koučování na vlastní kůži. Zájemci o tuto zkušenost z řad veřejnosti si mohou vybrat některou z akcí v našem kalendáři. Obecně prospěšné společnosti, firmy a další instituce z celé České republiky mají možnost uspořádat ukázkovou koučovací akci pro své klienty nebo zaměstnance ve svých prostorách. Máte-li zájem, kontaktujte nás.
 
International Coaching Week každoročně vyhlašuje Mezinárodní federace koučů (ICF), v České republice je organizován ICF ČR.
 
Najdete nás i na facebookku: ICW 2019 - https://www.facebook.com/koucovaci.zony/  a na twitteru https://twitter.com/ICFczech
 
Tým ICW 2019


Prodlužte své členství v ICF 

Proč být členem ICF
Koučové a koučky, ICF vám poskytuje nástroje, zdroje a komunitu, která vám pomůže uspět jako profesionální kouč. Investujte do sebe, obnovte své členství v ICF a zůstaňte součástí této globální komunity. Pokud jste členy ještě nebyli, máte právě teď příležitost Klikněte na odkaz a za pár minut můžete být součástí největší organizace sdružující více než 30 tisíc profesionálních koučů ze 128 zemí celého světa. (Nezapomeňte zakliknut českou pobočku ICF.) Podrobnosti o členství najdete zde.

 „Tak, jako každý rok jsem prodloužila své členství v ICF a současně i v ICF ČR. Své členství chápu nejen jako podporu svého osobního brandu, ale také jako podporu organizace, která hájí mé zájmy na koučovacím trhu a jasně ukazuje mantinely profesionálního koučinku,“ říká Blanka.ICF zveřejnila změny v obnově ICF certifikací pro rok 2018 

Zkontrolujte si platnost své ICF certifikace a zjistěte podmínky pro obnovu zde.Jste člen české pobočky a plánujete pro její členy seminář s využitím loga ICF ČR? 

Vedení Spolku zpracovalo podmínky a žádost pro realizaci seminářů s využitím loga ICF. Podívejte se na pravidla realizace zde.ICF ČR získala osvědčení o kvalifikované autorizaci Hospodářské komory ČR v oboru "koučink" na příští tři roky 

Hospodářská komora České republiky
S radostí vám oznamujeme, že na základě žádosti ICF ČR a následného doporučení Autorizační komise Hospodářské komory ČR prezident Hospodářské komory ČR pan Vladimír Dlouhý rozhodl o udělení kvalifkované autorizace v novém oboru "koučink" na období 5. 12. 2016 – 4. 12. 2019 pod registračním číslem 126/1530/2016. Stáváme se tak autorizovaným společenstvem, které zabezpečuje společné činnosti a služby pro podnikatelskou sféru působící v oboru autorizace, který reprezentujeme. Certifikát zde [PDF 140 KB]

 
 

Slezská 169/10, 120 00 Praha 2
2013 © ICF Czech Republic
Charter Chapter
Provozováno na CMS E4E

Facebook LinkedIn Twitter

Přihlášení