Pokud nepoužíváte e-mailového klienta, např. Outlook, či máte potíže s grafickým zobrazením tohoto emailu, prohlédněte si jej jako webovou stránku.

Zpravodaj ICF ČR
 
 
 

Co se nám za poslední rok podařilo?

 

Autor: Andrea Palánová

 

V dubnu to bude rok, kdy jsem získala Vaši důvěru a společně se členy Rady jsme s odhodláním a nadšením začali plánovat. A možná právě teď přišel okamžik rekapitulace, alespoň mé osobní. A co se nám tedy podařilo od 1. května 2010 udělat společně s Vámi?

 

celý článek »

 
 

Ježek v kleci

 

Autor: Iveta Clarke

 

Ježek v kleci je iniciativa skupiny koučů a rodičů sdružených pod ICF, kteří mají chuť a zájem pohnout soukolím současného systému vzdělávání.

celý článek »

 
 

Jak pracují pracovní skupiny

 

Autor: Mirka Čejková

 

Na Valné hromadě oznámily 3 skupiny úmysl zahájit činnost: Vzdělávací pracovní skupina, Pracovní skupina pro Fundraising a Pracovní skupia pro komunikaci a PR.

celý článek »

 
 

Jak pracují SIGy

 

Autor: Milena Židlická

 

Na Valné hromadě bylo oznámeno zahájení SIGu Koučování na hraně, dále pokračovala činnost SIGu Personal Coach Development a Koučink jako byznys.

celý článek »

 
 

Jak získat kredity CCEU pro Váš SIG?

 

Autor: board ICF ČR

 

CCEU (Continuing Coaching Education Units) - jsou body nebo též kredity, které ocení ti, kteří prošli akreditací, jsou držiteli ACC, PCC nebo MCC a potřebují pro svůj další profesní rozvoj procházet tréninkem či následnými vzdělávacími programy.

celý článek »

 
 

Semináře Jaro 2011

 

Autor: board ICF ČR

 

V jarním cyklu seminářů zbývají ještě dva - Jak rozjet svůj koučovací business a Jak mohou sociální sítě pomoci koučům. Máte-li zájem, můžete se přihlásit.

celý článek »

 
 

Phillipe Rosinski v Praze

 

Autor: board ICF ČR

 

Třídenní seminář Coaching across Cultures je pro členy ICF se slevou 15%. Seminář je akreditován ICF a pro členy ICF poskytuje 15 hodin CCEU.

celý článek »

 
 

ICF míří na vysoké školy

 

Autor: Andrea Palánová

 

V rámci mezinárodního Koučovacího týdne, který každoročně probíhá ve druhém únorovém týdnu, jsme pod hlavičkou ICF připravili projekt, který je zacílen na vysoké školy a primárně na posluchače posledních ročníků, ale i tzv. navazujícího studia.

celý článek »

 
 

Potřebujete si pronajmout koučovnu nebo kancelář pouze na hodinu?

 

Autor: board ICF ČR

 

ICF ČR pro Vás domluvilo podmínky s HUBem - provozovatelem sdíleného prostoru, profesionálních kanceláří, internetové kavárny a podnikatelského inkubátoru.

celý článek »

 
 

Proč nemá monitoring médií smysl?

 

Autor: Mirka Čejková

 

Na VH také zazněl požadavek na monitoring médií. V této souvislosti jsme oslovili tři různé agentury a výsledek je stejný.Monitoring médií by ICF ČR přišel měsíčně na desítky tisíc korun.

celý článek »

 
 

Results Coaching Systems informuje o 100. koučovi

 

Autor: board ICF ČR

 

Společnost Results Coaching Systems, která poskytuje vzdělávací programy akreditované ICF, oslavila v únoru 2011 skutečnost, že v rámci Intenzivního tréninku připravila v ČR již více než sto koučů.

 

celý článek »

 
 

Milí kolegové,

 

je tu další číslo Newsletteru s informacemi, které jsou důležité a které by vás mohly zajímat.Pro nás, členy boardu, bylo zajímavé si po několika měsících od zvolení uvědomit, co se pro nás proměnilo, a to jak v oblasti našich očekávání, tak i v samotné práce.

 

Předně jsme do práce pro ICF ČR šli všichni vedeni společným předpokladem, že členové této skupiny chtějí přiložit ruku k dílu a aktivně budovat ICF v naší zemi. Víme, že předpoklad do práce kouče nepatří a také se hned v počátku ukázalo, že to byla chyba. Realita je totiž opravdu trochu jiná. Většina interakcí boardu s ostatními členy je spíš forma dotazů, proseb a zjišťování, co bychom mohli udělat a nabídnout, než aktivní přístup z druhé strany.

 

Důkazem, že myšlenka jednoho z nás přece jen může vzbudit zájem, získat následovníky a odstartovat smysluplný projekt, je výzva Ivety Clarke z minulé VH. Ivetin sen je dnes už projektem s názvem Ježek v kleci a víc se o něm dočtete dál. Taková aktivita pak také může být předmětem PR, protože jde o konkrétní smysluplnou činnost. Na duben se nám podařilo domluvit termín v rádiu a o dalších možnostech jednáme.

 

Na Valné hromadě zaznělo a dokola zaznívá, že byste chtěli další vzdělávací aktivity. O dvouhodinová setkání s odborníky, kteří by mohli pomoci vaší praxi, přitom není zájem nijak omračující, seminář "Koučování na hraně" měl pět zájemců a "Poznej svůj hlas" jsme dokonce rušili. Snad tedy, pokud jde o vzdělávání, bude pro vás zajímavá informace, jak získat kredity CCEU pro Váš SIG a přispět tak k našemu společnému vzdělávání vaší vlastní aktivitou. Ostatně krátké interview s koordinátory SIGů udělala Milena Židlická a jistě stojí za to, si je přečíst.

 

Z pracovních skupin, které deklarovaly na Valné hromadě svůj zájem pracovat, činnost zahájila jediná - skupina PR a pokračuje Etická komise. Důvodem je podle všeho nedostatek zájmu, času a nejspíš i absence pocitu, že chci přispět k společné věci.

 

Některá témata ale zájem vzbuzují. Například peníze, debata o nich je stále živá a to at´ jde o SIGy nebo členské příspěvky. Ač bez výrazných finančních zdrojů, snažíme se hledat možnosti, jak získat výhody, které by byly pro členy pomocí. Proto doufáme, že vás potěší informace o dohodě uzavřené s HUBem, která představuje pro členy ICF např. možnost zajímavého pronájmu koučovny a dalších výhod.

 

Dále v Newsletteru najdete pozvánku na Evropskou konferenci koučů, která se letos bude konat v Madridu, výzvu prezidentky k volbě příštího prezidenta, informaci o konání Valné hromady a další.

 

Těšíme se na Vaše nápady, připomínky a na společné setkání 14. dubna 2011.

 

Rada ICF ČR

 
 
   

Zpravodaj ICF ČR, číslo 1/2011 připravili: Mirka Čejková, Andrea Palánová, Milena Židlická, Libor Zinkaizl, Vratislav Hlásek a Tomáš Prchal
Copyright © 2011, ICF Česká repbulika | www.coachfederation.cz

Pokud si nepřejete, abychom Vám i v budoucnu zasílali Zpravodaj ICF ČR, odpovězte prosím na tento email a do těla zprávy uveďte slovo "Odhlásit".