Preferred Areas

Kariérový koučink Management a specialisté Státní správa Top Executive Týmový koučink Životní koučink

Regions

Online Hlavní město Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha

Koučovací praxe

Hours Of Practice 880 hours
ICF Education 145 hours
Other Education 137 hours

Koučovací přístup


Jsem tu pro ty, kteří hledají přímou cestu k svým cílům, chtějí vidět jasné a měřitelné výsledky své snahy a využít svůj čas i silné stránky na maximum.

Firmy naší spoluprací získávají:

- efektivnější leadery, kteří umí účinně delegovat a komunikovat s podřízenými a zároveń zohledňovat a realizovat firemní či korporátní vize a rozhodnutí
- "vyladěné", výkonnější a motivované zaměstnance, čímž dochází ke snížení fluktuace, zvýšení loajality, prohloubení spolupráce
- vytvoří se příjemná pracovní atmosféra a dobré mezilidské vztahy

Akceleruji a zkracuji ambiciózním lidem cestu k jejich cílům   Jsem hasič burn-outu   Rozvíjím potenciál leaderů a jejich týmů    Pomáhám vracet lidem úsměv na tvář a najít vnitřní klid   Jsem sparingpartner úspěšných manažerů  Celoživotní šprtka a obdivovatelka lidského mozku  

Jsem koučka, která vychází předně z brain-based coachingu (Neurocoaching). Používám tedy metody ověřené neurovědou. Nevařím z vody ani nečtu z křišťálové koule. Vím, co a proč s klientem dělám, jak to ovlivňuje jeho mozek.

Jsem člověk orientovaný na výkon a výsledek, takže nezastírám, že jsou pro mě silným hnacím motorem úspěchy a AHA – momenty mých klientů.

Nebojím se klienty otevřeně konfrontovat s oblastmi, které je brzdí na cestě k ještě většímu úspěchu, spokojenosti i pohodě.

Jsem obdivovatelka našeho mozku, kouč a lektorka soft skills. V oblasti vzdělávání středního, vyššího a top managementu se pohybuji od roku 2001. 


V pozici jednatelky Jazykové školy HOUDEK, překladatelský a tlumočnický servis, jsem od r. 2009 získala praktické zkušenosti s vedením týmu o cca 70 lidech. Rozumím enormnímu tlaku na výkon, stejně jako úskalím interní komunikace. Vím, s jakými překážkami se podnikatelé a leadeři musí denně potýkat.


Koučovací specializace:

Business/Executive/Life koučink

Týmový koučink

Workshopy na téma
: asertivita a účinná komunikace, efektivní leadership, koučování pro manažery, syndrom vyhoření – jeho prevence a jak z něj ven, Stress management, Time management podle funkcí mozku, Work-Life-Balance, základy Mindfulness.


Kde klienti vnímají největší přínos?

Koučovaní odchází se silnou motivací a konkrétními strategiemi pro dlouhodobé udržení nastavených změn. Vedle dobře rozjetého businessu, funkčního týmu a nabytého času na sebe samé, koníčky i relax, si většinou odnáší i vnitřní klid, schopnost vypnout hlavu a opět dobře spát.

Častým „vedlejším efektem“ bývá i zlepšení partnerského vztahu, fyzičky a snížení krevního tlaku, míry pociťovaného stresu i váhy.

Firmám se investice vrací nejen v podobě lepšího výkonu zaměstnanců a vyšší produktivitě, ale i jejich motivaci, kreativní a příjemné pracovní atmosféře.


S čím se na mne klienti obrací?

Přestože je coaching nástroj šitý každému na míru, některá témata se opakují. Patří mezi ně:

syndrom vyhoření, strategická rozhodnutí, reorganizace firmy, stanovení pracovních i životních priorit, work-life balance, zvýšení rezistence vůči stresu, organizace času, vedení lidí a efektivní komunikace, podávání zpětné vazby, delegování, motivace týmu a práce s emocemi.

Cílem bývá rovněž zintenzivnění spolupráce mezi jednotlivci i týmy, práce s problémovými zaměstnanci, vedení lidí k zodpovědnosti a samostatnosti, podávání zpětné vazby a asertivita.


Co Vám mohu garantovat v rámci mé koučovací specializace?

- Nenechám Vás uhnout z vytyčeného směru k Vašim cílům a snům. Vy tak ušetříte čas!

- Poskytnu Vám jiný pohled na věc, pomůžu Vám se zorientovat a vyjít ze slepé uličky.

- Podržím Vás během celého procesu, pomůžu Vám vstát, když padnete. Podám Vám pomocnou ruku, abyste mohli s úsměvem kráčet dál.

- Lehce Vás pošťouchnu, a když bude třeba, přitvrdím, abyste vytoužených změn skutečně dosáhli.

Prostě budu Váš cukr i bič na cestě k Vašemu cíli!

 
Udělám vše, abych z Vás dostala maximum a Váš život se začal měnit, jak si přejete. Hlavním TVŮRCEM změn jste však VY.
 

Pomohu Vám, zjednodušit si život!


Nic o mé práci nepoví víc než zkušenosti mých klientů :
Bylo to někdy na jaře 2019, kdy jsem na sobě pociťoval první příznaky vyhoření, každá změna ve mě vyvolávala skepsi, negativní emoce, nic mě nebavilo. V dubnu jsem si na LinkedIn přečetl náhodou příspěvek Ireny Houdkové a dost jsem se v tom poznal. Hned jsem se objednal na první seanci a z původně plánovaných 9 sezení se nám spolupráce protáhla na 4 roky. Klíčové bylo uvědomění si, že chci změnu, že člověk chce na sobě pracovat. A v tom je Irena vynikající, pomůže Vám se zorientovat ve vaší hlavě, probudit ve vás ty správné otázky. Pak následuje ta nejtěžší část, uvědomit si, co chcete a co to pro vás znamená. A nemusí to být jen o profesním životě, ale i o zdraví, zvládaní stresu, životním stylu, to už je jen a jen na vás. Vynikající cvičení. Doporučuji.
Ing. Milan Kadlec, Plant Manager at Lafarge Cement plant in Čížkovice (CZ)

Při náhodném setkání s paní Houdkovou na jedné konferenci mě oslovila její energie a přímost, jak se stavěla k popisu různých situací. Následně jsme se domluvili na spolupráci, která trvala intenzivně několik měsíců. Vybral jsem si ji právě proto, že jsem tušil, že ona bude tím správným impulsem k porozumění situace jak např. bojovat se syndromem vyhoření nebo si plně uvědomit, popsat či případně změnit své návyky. Tušil jsem a chtěl jsem někoho, kdo mě nezná a bude mě velmi intenzivně nutit přemýšlet “out” of the box a vystoupit ze své komfortní zóny. A to se také naplnilo. Diskuze a otázky byly skutečně na “tělo”, a nutili k opravdovému zamyšlení se a zastavení, ale vždy jsem měl pocit absolutní důvěry a klidu. Podařilo se nám jednoduše popsat stav a cíle, a následně se dívat na situace z většího nadhledu. Na závěr uvedu jeden z bodů diskuze - naučit se říkat NE i sám sobě a tím snižovat někdy i zbytečný tlak sám na sebe.
Ing. Jan Šlapal   CEO at BIS Czech s.r.o., BIS Euromont a.s., BIS Slovensko s.r.o.


Vřele doporučuji koučink paní Houdkové všem, kteří se chtějí posunout dál, pracovat na sobě.
Já sama jsem se s její pomocí poprala s vyhořením v zaměstnaní a složitým zdravotním stavem dcery. Cítím, že jsem od našeho prvního společného sezení ušla velký kus cesty, změnila pohled na sebe samu i svoje okolí. Více si vážím sebe sama i toho, co mám. Podle jejich rad na sobě dál pracuji, abych se uměla lépe "prodat".
Byla pro mě nová zkušenoste někumu se otevřít, mluvit o sobě a svých pocitech. Jsem za tuto zkušenost velmi ráda. Posunulo mě to zase o kus dál.
Děkuji :-)
Mgr. Miroslava Cienciala, výkonný ředitel ProMedicus Home Care Services s.r.o.

Uspěchaná doba, nespočet hromadících pracovních povinností, stres a nedostatek času pro osobní život, mně dovedly k rozhodnutí, to vše uspořádat, změnit – nastavit jistou rovnováhu mezi prací a životem jako takovým. Při hledání vhodného kouče jsem si vybíral, dle dostupných informací z web. stránek různých koučů, i z doporučených. Z pěti potenciálních koučů mně jednoznačně ale oslovila Irena svým sdělením – posláním, které bylo tak silné, že jsem si domluvil nezávaznou schůzku. Po cca 20-30 minutách rozhovoru, bylo jasné. Irena.
Její konstruktivní přístup, empatie hlavně její nadšení pro svoji práci mně ujistili, že je to osoba na svém místě. Všechny doposud absolvovaná sezení, mně to jen potvrdili. Její trefné otázky, Vás vedou k zamyšlení si nad svým „fungováním“ v životě, obecně. Sami díky tomu zjistíte, co se dá dělat jinak a lépe, jak najít více času pro sebe, být efektivnějším v pracovním procesu, nepodléhat stresovým situacím, otevřeli se mi „dvěře“ že „věci“ se dají dělat i jinak se stejným efektem, když ne ještě lepším. Koučka navíc s Vámi komunikuje i prostřednictvím chat (např. WhatsApp), kde Vás mimo spolu strávená sezení motivuje a klade další otázky k zamyšlení se, zda se věci dějí tak jak by člověk chtěl. Důležité je chtít sám něco udělat, kouč jako Irena Vás pak provede touto změnou a najdete sami cesty jak to provést. Chtění a jistá sebekázeň je důležitá :). Úspěch je pak zaručený.
Ing. Marek Kačenák, projektová příprava dopravních staveb, Praha

 

Specific Trainings Completed

Name Educational Institution Hours Training Type Graduation Year Certificate
Transformational Coaching Coaching Systems s.r.o. 35 ICF ACSTH 2022 Náhled
Brain-based Coach Neuroleadership s.r.o. 110 ICF ACSTH 2018 Náhled
Inspirace z NLP v koučování Coaching Systems s.r.o. 16 Bez ICF akreditace 2018 Náhled
Osvědčení o rekvalifikaci Kouč Neuroleadership s.r.o. 121 Bez ICF akreditace 2017 Náhled Zajímá vás, co reprezentují profesní certifikace ACC, PCC, MCC uvedené u jmen koučů?

Více o certifikacích ICF